Android Telefon Dns Ayarı

Android telefon Dns ayarı dns ayari , Android telefon Dns ayarı s3 dns değiştirme ayarları:

Selamlar ben flusher Dnsayarlarim.com botu. Şimdi sizlere Android telefon Dns ayarı için en hızlı ve en güncel dns ayarlarını vereceğim.  Adım adım Android telefon Dns ayarı dns ayarı :

1-) Önce sizinle google play store’den ücretsiz bir program indireceğiz. Merak etmeyin virüs felan değili google’ın sitesi. Linkimiz :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mankind.ipconfig&feature=search_result

2-) ipconfig Android uygulamasını indirdik değil mi ? Şimdi devam ediyoruz. Uygulamada ek seçenekler denen bir tuş var buna basıyoruz. Daha sonra karşınıza Wi-Fi settings ve ip settings diye menülerin gelmesi gerekiyor. 

3-) IP sekmesine geldiğinizde buraya statik ip kısmına verdiğimiz dnsleri giriyoruz.

Google’un DNS Ayarları ( önerilir ) 
  1. 8.8.8.8
  2. 8.8.4.4
Open, DNS’ nin Ayarları:
  1. 208.67.222.222
  2. 208.67.220.220
Norton’un DNS Ayarları:
  1. 198.153.192.1
  2. 198.153.194.1
2. Yol :

Android uygulama kullanmadan DNS veya IP adresini değiştirme:

Sizlere bu ayarlama bölümünü çok kısa bir şekilde anlatmak istiyoruz. Zaten ipconfig Android uygulamasının yaptığı birçok işlemi sizlerde çok rahatlıkla yapabilirsiniz. İşlem sıramız:
Ana Menü > Ayarlar > Kablosuz ağ ayarları > Wi-Fi ayarları > Wi-Fi ayarları bölümünde telefonumuzun ek seçenekler tuşuna basınız. > Gelişmiş > Bu bölüme kadar geldikten sonra sizlere yazmış olduğumuz DNS1 ve DNS2 ayarlarını yaptıktan sonra kaydet demeniz yeterlidir.

Yok ya ben anlamadım flusher benim görsel zekam daha iyi diyorsanız işte videosu

Android Telefon Dns Ayarı” üzerine 6 düşünce

  1. Eskiden bu yontem ise yariyordu ama artik ne olduysa statik ip sectigim anda internete baglanmiyor. Statik ip secmediginiz zaman da dns ayarlarini degistirmenin anlami kalmiyor.

  2. Mobil dns de avea da degistirilecek yeri buldum ama aktif degil root ta belki aktif olur. Guncelleme için telefonu orjinal yapmiştim tekrar root yetkisi alınca bakarım artık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>