Windows 7 Dns Ayarları

Windows 7 Dns Ayarları Dns Değiştirme


Windows 7 dns ayarı , Windows 7 dns değiştirme ayarları:

Selamlar ben flusher Dnsayarlarim.com botu. Şimdi sizlere Windows 7 için en hızlı ve en güncel dns ayarlarını vereceğim.  Adım adım Windows 7 dns ayarı :

1-) Öncelikle alttaki uzun barımızın sağ alt köşesinde olan ve internete bağlı olduğumuzu gösteren Ağ Sekmesine sağ tıklıyoruz.

2-) Menümüz açıldı burdan Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç diyoruz.

3-) Şimdi karşımızda ağların bulunduğu mavi ışıklı bağlantı simgemiz var bende doping adsl size ise sizin bağlandığınız internete bağlantısının ismidir. Bunlardan aktif kullandığımıza sağ tıklayarak açıyoruz. Açılan menüde özellikler ( properties )  kısmına tıklıyoruz.

4-) Karşımıza böyle bi sürü sekmenin olduğu bi yer gelecek. Hepsine bi el sallıyoruz :) , sonra iNTERNET Protocol Version 4 ( TCP/IPv4 ) yazan kısma tıklıyoruz. Bu menünün özellikler karşımıza gelecek.

5-) Burdan Aşağıdaki dns ayarlarını tıkla kısmı var burayı işaretliyoruz. Yani otamatik DNS den manuel dns’ getiriyoruz. Sadece 2. kısımla oynayın birinci kısıma dokunmayın ! Buraya aşağıda verdiğimiz dns ayarlarını giriyoruz. 

 

işte bu kadar. Hepsi bu.

Resimli Anlatım:

 

 

 

 

Windows 7 en güncel dns ayarları:

Google’un DNS Ayarları ( önerilir ) 
  1. 8.8.8.8
  2. 8.8.4.4
Open, DNS’ nin Ayarları:
  1. 208.67.222.222
  2. 208.67.220.220
Norton’un DNS Ayarları:
  1. 198.153.192.1
  2. 198.153.194.1

Yok ya ben anlamadım flusher benim görsel zekam daha iyi diyorsanız işte videosu 

Windows 7 Dns Ayarları” üzerine 2 düşünce

  1. Merhaba benım baska bır sıkıntım var DNS yı yazıyorum fakat cıkarken dogrulamıyor gerek wireless gerek modem baglıyken cıkarken Sorun gıderme Sorunu bulamadı yazıyor eskıden dogrulanıyordu sımdı olmuyor yanı gırdıgım DNS gecersiz oluyor yardımcı olursanız Sevınırım . TskrLer …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>